Tarlós István menekülttáborban járt és testvérvárosi megállapodást írt alá a ciszjordániai településen.
Budapest főpolgármestere a ciszjordániai Betlehemben lévő Aida menekülttáborban (MTI Fotó: Kallos Bea)
Szeptember 3-én a magyar főpolgármester ellátogatott a Betlehemben található, 1950-ben alapított Aida menekülttáborba, ahol jelenleg mintegy ötezren élnek. Ott Muhammad Alazza, a Ladzsí ifjúsági központ szóvivője ismertette az életkörülményeket, és rövid sétán bemutatta az oda menekült palesztinok és leszármazottaik lakónegyedét - közölte az MTI.
Ezután a város főterén, a Jászol téren lévő békeközpontban népes közönség előtt, rövid ünnepség keretében Anton Szalman betlehemi főpolgármester és Tarlós István aláírta a testvérvárosi együttműködésről szóló megállapodást.
Anton Szalman főpolgármester tervei szerint jövő tavasszal személyesen is felkeresi a magyar fővárost, hogy jobban megismerje a magyar kultúrát.
Betlehem egyrészt kulturális cserekapcsolatokat és élményeket szeretne a magyar testvérvárostól, másrészt annak lehetőségét, hogy jobban megmutassák magukat a magyar embereknek, jobban megismertessék a kihívásokat, melyekkel a palesztinoknak és Betlehemnek meg kell birkóznia, s hogy minél többen és többet tudjanak a Szentföldön élő keresztényekről.
Tarlós István budapesti és Anton Szalman betlehemi főpolgármester (MTI Fotó: Kallos Bea)
Tarlós István már negyedszer jár Betlehemben, ezúttal módja volt alaposabban is megismerni Jézus szülőhelyét. Budapest vezetője beszédében hangsúlyozta, hogy városának már számos testvérvárosa van, de ezen kapcsolatok egy része inkább csak protokolláris, míg másik része aktívabb, s a Betlehemmel alakuló együttműködésnek Budapest komoly jelentőséget tulajdonít.
A főpolgármester célja Budapest jobb megismertetése, hogy minél több betlehemi is ellátogasson Magyarországra, és megismerkedjen a magyar fővárossal. Három területen szeretnének kapcsolódni a közel-keleti városhoz: a klasszikus kultúra, irodalom, zene, és képzőművészetek terén, emellett az ifjúság és a sport, valamint az építészetnél szélesebb értelemben vett örökségvédelem területén.
Tarlós István Betlehemben megköszönte a baráti fogadtatást, és békét kívánt a helyieknek, hogy gyermekeik békében és boldogságban nőhessenek fel.
(Forrás: MTI)