Az Odüsszeiától, Jókain és Mikszáthon át, egészen Rejtő Jenőig, összesen 371 könyv kölcsönözhető Bodor Tibor felolvasásában.
Volt egy ember, aki közel 9000 órát olvasott fel azért, hogy örömet szerezzen vele másoknak. A Szomszédokból is ismerős Bodor Tibor a '60-as évek óta járt a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége (MVGYOSZ) székházában berendezett stúdióba, ahol rögzítették jellegzetes hangján megszólaló világirodalmi műveket.
Missziója volt, hogy megmutassa a világot az irodalmon keresztül azok számára, akik ezt a szemükkel nem láthatják. A 2000-ben elhunyt neves színművész célként tűzte ki, hogy olyan mennyiségű hanganyagot készítsen, amit ha a hallgató január elsején elkezd hallgatni, egészen december 31. éjfélig folyamatosan hallgathassa azt. E célkitűzését nemhogy teljesítette, de túl is szárnyalta: összesen 9000 órányi hanganyag került rögzítésre. Bodor Tibor hajnalban kelt, hogy a színházi próbák előtt még pár órát felolvasással tölthessen. Ameddig egészségi állapota engedte, folytatta misszióját, amellyel oly' sokaknak okozott örömet: hallgatói szeretettel emlegetik a kanálcsörgést, ahogy hallatszott kávéjának kevergetése felolvasás közben.
- A mai világnak is szüksége van olyan példaképekre, mint Bodor Tibor volt - mondta el unokája, Puskás Kata Szidónia, a Bodor Tibor Kulturális Egyesület elnöke –, mert Bodor Tibor munkássága azt mutatja, hogy egyetlen ember is rengeteget tehet másokért.
Életművét tovább gondozó Egyesület az idén 100. éve alapított MVGYOSZ-szal közösen azt tervezik, hogy 2018 szeptemberig 100 új hangoskönyvet készítenek el. Ennek támogatására január 11-én jótékonysági estet tartanak, ékszer bemutatóval, amelyeket látássérült modellek mutatnak be, a hangulatról pedig látó és látássérült zenészek, énekesek gondoskodnak majd. A rendezvény nem titkolt célja, hogy látássérültek és látók, együtt szerezzenek élményt, hogy közösen alkossanak és teremtsenek értékeket.