Jogosan tarthatunk attól, hogy az iszlám világuralomra tör, véli Raymond Burke bíboros. Az iszlám nem csak vallás, hanem kormányzást is jelent, erről nem szabad elfeledkezni, ahogyan ez a szent irataikból is kiolvasható. S hogy mi a megoldás? A bíboros erről is nyilatkozott.
A muszlimok kedves emberek, akik a vallásról békés módon tudnak beszélni, mondta a Szuverén Máltai Lovagrend bíboros-védnöke egy pár nappal ezelőtt adott interjúban. Hozzátette, hogy túl kevesen értik meg az iszlám gondolkodás hagyományát a kormányzásról: ha a muszlim lakosság kerül többségbe, azzal az országot kormányozni is kell, hiszen a vallásuk kötelezi őket erre. Ha ez az, amit egy nemzet tagjai szeretnének, nos, akkor csak engedniük kell, hogy folytatódjon. De ha nem ezt szeretnék, akkor meg kell találniuk a módját annak, hogy ezt kezelni tudják, vélekedett.
A főpásztor megjegyezte: a Korán és a koráni jog különféle hivatalos értelmezései szerint is az iszlám végső célja, hogy a világot uralja. Az iszlám saját értelmezése szerint olyan vallás, aminek állammá is kell válnia.
Szerinte nincs helye másik vallásnak az iszlám mellett: addig tolerálja a többi vallást, amíg az iszlám nem építette ki egyedüli szuverén uralmát az összes nemzeten és a világon. Az iszlám és a kereszténység két radikálisan különböző vallás, folytatja Burke. Az egyházi vezetők tévednek, ha azt gondolják, hogy az iszlám olyan, mint a katolikus vagy a zsidó hit, sokkal inkább a hatalomra való ambícióit kell felismerni.
Burke bíboros vitatja azt is, hogy a tolerancia a keresztény könyörületesség egyik vonása lenne. Szerinte a helyes válasz az iszlámra a saját nemzetünk és a kormányzatok keresztény alapjainak megerősítése. Nem kérdéses számára, hogy az iszlám világuralomra akar törni, és hogy a nyugati társadalmaknak vissza kell térnie a keresztény gyökereihez.